Tema letošnjega šolskega otroškega parlamenta se je učencev naše šole zelo dotaknila. V četrtek, 10. decembra 2015, so se ga udeležili predstavniki razrednih skupnosti od 4. do 8. razreda. Brez obsojanja, zelo sproščeno in odprto smo se pogovarjali o temi, ki je prisotna v vseh starostnih obdobjih, ne le v otroštvu in mladosti. Pasti mladostništva so očitno nekaj, kar jih zanima, česar se zavedajo, čeprav pogosto ne vedo, kje se ujamejo vanje. Večina učencev je poudarila, da ima nanje zelo velik vpliv različna uporaba mobilnega telefona in interneta ter različnih družabnih omrežij. V dramskih prizorčkih so zaigrali, kje vse se lahko ujamejo v pasti mladostništva. Predstavili so tudi rezultate anket na to temo in ugotovili, da pravi prijatelji ne potrebujejo nenehne telefonske povezave, temveč iskren pogovor.

Vanja Mladenović, mentorica ŠUS