V ponedeljek, 1. 2. 2015, smo načrtovali in tudi izpeljali skupno druženje učencev 1. in 2. b razreda s starejšo skupino otrok vrtca Sonček iz Dokležovja.  S skupnim razmišljanjem smo prišli do spoznaj, kaj je knjižnica, kako se obnašamo v njej, kako poteka delo v taki ustanovi, kako so razvrščene knjige itd. Ker je bil pred nami tudi slovenski kulturni praznik, smo nadaljevali s pogovorom in predstavitvijo  slikovnih gradiv o Prešernu, njegovim življenjem, deli, ki jih je ustvaril, in pomenom njegovega življenja za nas Slovence. Ker je bil cilj, da otroci spoznajo Prešerna, pomen samega praznika in okrepitev nacionalne zavesti že pri predšolskih otrocih, sem jim na koncu pripravil tudi kviz.  Otroci so v dveh skupinah ločeno odgovarjali na zastavljena vprašanja o Prešernu in izid na koncu je bil res tesen. Za eno samo točko je zmagala skupina Strela pred skupino Lev.

Bojan Vereš, knjižničar na POŠ Dokležovje