Danes je ob srečanju z ustvarjalko Ivano Pajenk bila učencem prebrana slikanica Čudežna stopala in preko nje so otroci pridobili dragoceno znanje o tem, kaj vse skrivajo naša stopala.

Učenci so se srečali z refleksnimi točkami, ki jih imamo na stopalih, spoznavali so osnovno anatomijo človeka (oči, ušesa, srce, pljuča, ledvice, želodec, hrbtenica …) in kaj nam dotikanje  na te točke prinaša ter kako to  dobrobitno vpliva na naše telo, počutje in zdravje.

Med druženjem so učenci risali, se pogovarjali in preko dotika spoznavali, kje so čudežne točke na naših stopalih.

Te delavnice smo  nudili učencem iz sredstev šolskega sklada, saj smo tako učencem namenili nova znanja. ki jih bodo  uporabili preventivno  skozi igro za večje ravnovesje v človeškem telesu, ki se iz posameznika lahko širi na vso skupino.

Otroci so pri tem zelo uživali in se sproščali.

Marija Antolin, knjižničarka