K vzgoji spada tudi pravilen odnos do hrane in slovenske tradicije.  Zato smo v petek, 16. 11. 2018, na podružnici v Dokležovju,  v okviru naravoslovnega dne oziroma dneva slovenske hrane, kot smo ga poimenovali, opravili slovenski tradicionalni zajtrk. Uvodno smo skupaj z učenci pripravili prostor za tradicionalni slovenski zajtrk. Zajtrkovali smo kruh z maslom in medom, mleko ter jabolko. Povabili smo tudi čebelarja in članice društva DMP Dokležovje, ki so hkrati tudi babice naših učencev. Čebelar Slavko Vohar je na zelo zanimiv in otrokom dojemljiv način pripovedoval in prikazal pomembnost čebel v današnjem svetu. Otroci so ga z zanimanjem poslušali in se navdušili nad delom čebelarja. V nadaljevanju smo s članicami DPM Dokležovje pripravljali domače dobrote iz jabolk. Otroci so spoznali, kako se pripravijo »domači retaši«, kompot iz jabolk, palačinke z jabolčnim nadevom in jabolčna  pita. Na koncu smo se vsem sodelujočim zahvalili s pesmijo, v dar na današnje srečanje pa so prejeli čebelico, ki je naredila naša spretna gospodinja Zvezdana. Dan smo zaključili s skupnim druženjem.

Bojan Vereš