POZIV VSEM:

Praznovanje 2. aprila – mednarodnega dneva knjiga za otroke – na spletu!
Delite ideje za dobre knjige s svojimi prijatelji. V teh dneh smo še posebej lačni besed.

Babi, dedi, #ostanitadoma in povejta mi zgodbo!

Vnuki in vnukinje s Srcem, polepšajte osamljene dneve vašim starim staršem in sodelujte v naših ustvarjalnih izzivih.

Živimo v nenavadnih časih, ko se solidarno držimo proč drug od drugega, da bi se kmalu lahko zopet družili. Tudi ta čas pa plete niti, ki nas povezujejo med seboj in z našo lastno preteklostjo. Hiter tempo vsakdana se je upočasnil in nam dovolil, da za kratek čas pogledamo skozi okno v preteklost, tudi skozi oči tistih, ki jih imamo najbolj radi. Že kaj pogrešate vaše babice in dedke? Gotovo vas stari starši pogrešajo še veliko bolj. Zato vzemite v roko telefon in jim polepšajte dan s klicem. Stari starši so tisti, ki so trenutno najbolj ogroženi. Zato jim dajmo glas v času tišine in jih za nekaj minut odtrgajmo od skrbi. Vključili boste časovni stroj, ki vas bo na krilih njihovih spominov ponesel skozi zgodbe vaših prednikov.

Vsak teden si lahko zadate nov izziv, ki bo popestril vaš pogovor z babico in/ali dedkom  in obudil pretekle dni.

Katero zgodbo pa sta kot otroka imela najrajši onadva? Naj ti jo obnovita. Kdo jima je pripovedoval zgodbe? So si jih tudi oni pripovedovali pred spanjem? So brali knjige? Katere?

Veseli bomo, če boste dragocene spomine, ki jih bodo stari starši delili z vami, zapisali in nam jih posredovali.

Posredujete jih lahko na e-naslov:

vanja.mladenovic.sola@gmail.com