Cantemus Ad Unum Omnes – Zapojmo skupaj v en glas je slovenska prepesnitev himne – pesmi 11. Slovenske glasbene olimpijade 2022. Tekmovanja v organizaciji Glasbene mladine Slovenije (GMS) in Akademije za glasbo v Ljubljani (AG) sta se udeležili učenki Eva Novak iz 7.a razreda in Kiara Katalinič iz 9.a razreda. Na državnem tekmovanju je usvojila Kiara SREBRNO priznanje in Eva BRONASTO priznanje. Obema iskrene čestitke!

Na šolskem tekmovanju, ki je pogoj za udeležbo na državni stopnji, je sodelovalo 302 učencev iz 65 slovenskih osnovnih šol, od katerih je napredovalo na državno raven 109 najbolje uvrščenih učencev s šolskega tekmovanja. Tekmovanje je sestavljeno iz treh delov. Pod prvo točko: teoretično – pisni del in pod točko drugič in tretjič: ustvarjalno – izvajalski del. Učenki sta izvedli – poustvarili skladbi iz literature in v tretjem delu napisali svoji kompoziciji – skladbi, ki sta jih tudi zapisali in zelo uspešno izvedli. Izdelke je ocenjevala pet članska komisija v kateri so sodelovali priznani skladatelji, pevci, in profesorji AG.

Iskrene čestitke ob doseženem rezultatu!!!

Bravo mladi ustvarjalki naše šole!

Mentor: Mitja Medved, učitelj GUM