Učenke iz 5. razreda, ki v okviru razširjenega programa obiskujejo dejavnost bralna čajanka, so pripravile bralno srečanje. Zbrali smo se v četrtek, 8. 12. 2022 v šolski knjižnici, kjer smo se času primerno posvetili prebiranju adventnih zgodb. Izmenjaje smo glasno prebrali dve zgodbi – Luč na oknu in Darilo v zlatem papirju. Bralnemu srečanju so se pridružili tudi starši učenk in jim s svojo prisotnostjo polepšali dan. Družinsko branje je temelj za to, da otroci vzljubijo knjigo, saj se ob prebiranju zgodb z nam ljubimi osebami, v nas prebujajo pozitivna čustva do izvajane dejavnosti. Drug drugemu podarjamo največje darilo – sami sebe. Čas pričakovanja v mesecu decembru naj bo tudi čas, ko se ustavimo in si drug drugemu podarimo zastonjski dar – nasmeh, toplo besedo, stisk roke in objem.

Danica Medved