V petek, 6. 10. 2023, je bil za učence 1. a in 1. b prav poseben, saj so postali člani skupnosti učencev šole.

Za njih so starejši člani šolske skupnosti pripravili krajši kulturni program, prvošolci pa so ob mentorstvu učiteljev Andreje Kosednar Lebar, Marjane Fister in Bojana Vereša s pesmicami, deklamacijami in slovesno zaobljubo pokazali, da so si prislužili postati člani šolske skupnosti, v kateri bodo v prihodnjih letih tudi sami podajali predloge za življenje in delo na šoli.

Zbrane je nagovorila tudi ravnateljica Jožica Lukač, predstavili pa so se jim tudi devetošolci, ki bodo v tem šolskem letu še posebej bdeli nad njimi kot starejši prijatelji. V spomin na pomemben dogodek so prvošolci prejeli slavnostne listine in darilca.

Nuša Grah, mentorica SUŠ