10.oktobra obeležujemo svetovni dan duševnega zdravja, zato smo danes v 9. razredu izvedli predavanje/delavnico na to temo. Za devetošolce je letošnje leto pomemben mejnik, saj jih čaka prehod iz osnovne v srednjo šolo. To obdobje spremljajo odločitve, pričakovanja in prilagajanja različnim novostim, pogosto pa tudi negotovost in skrb, kako se bomo v novi situaciji znašli. Da bo to obdobje zanje čim manj stresno, so vsi učenci brezplačno prejeli priročnik KAJ LAHKO NAREDIM, DA MI BO LAŽJE , ki obravnava veščine za vsakdan in vire opore v stiski. Priročnik za samopomoč je hibrid med klasično knjigo in spletom, saj učenci lahko preko QR kod dostopajo do zvočnih posnetkov – štirinajst izkustvenih vaj za samopomoč, ki so usmerjene v sproščanje, spreminjanje misli ali vedenja in v razumevanje čustev. Učenci so se seznanili tudi s spletiščem TO SEM JAZ, ki je eden od pomembnih virov različnih informacij in pomoči, v kolikor se učenci znajdejo v stiski.

Upamo, da so učenci prejeli veliko koristnih informacij in napotkov.

Ingrid Fiala Škarabot, pedagoginja