V petek, 10. 11. 2023, je na POŠ Dokležovje potekala vaja evakuacije. Sirene so se zaslišale ob 10.30 in gasilska avtomobila sta pridrvela na šolo. Lažni ogenj je prihajal iz zbornice in zadimilo je celotno šolo. Vsi učenci, tudi vrtčevski otroci, so se uspešno in hitro premaknili na zunanje dvorišče. Le dve osebi sta ostali ujeti v stavbi vendar so spretni gasilci rešili tudi njiju.
Učenci so skozi vajo usvojili hitro ukrepanje v morebitnem požaru, se urili v gašenju manjšega ognja in se predvsem preizkusili v mirnem vedenju. Nekateri so se prestrašili a so se hitro pomirili in z občudovanjem spremljali in poslušali gasilce.
Po končani vaji so gasilci vse razveselili z bonboni in vrnili smo se v razrede. Tam smo se pogovorili o dogajanju, kako se pravilno obnašati v takšnem primeru in predvsem kako ravnati z napravami, da ne pride do požara.

učiteljica Tjaša