Na Podružnični osnovni šoli Dokležovje smo v sodelovanju z Ljudsko univerzo Murska Sobota v četrtek, 19. 10. 2023, začeli z izvajanjem delavnic s področja digitalne pismenosti »Digitalni navdih«. Delavnica je potekala v šolski knjižnici, v delavnico pa je bilo vključenih 10 učencev od 1. do 4. razreda. Na prvi delavnici so se učenci seznanili z zgradbo računalnika, spoznavali tipkovnico in se preizkusili v  brskanju po spletu za vsebinami, ki jih zanimajo. Izkazalo se je, da imajo učenci različna znanja s področja uporabe računalnika, interes vseh pa je, da to znanje usvojijo oziroma nadgradijo.

Namen izvajanja delavnic za učence v osnovni šoli je razvoj digitalnih kompetenc in pridobitev osnovnih znanj in spretnosti za učinkovito in varno rabo digitalne tehnologije. Delavnice so za učence brezplačne, sofinancira jih Ministrstvo za digitalno preobrazbo.

učiteljica Saša Serec