Današnji dan je bil nekaj posebnega. Učenci in zaposleni smo se seznanili z navodili, kako ravnati v primeru požara ali druge nesreče. Ko je zatulila opozorilna sirena, smo se vsi umaknili iz šolske stavbe in se zbrali na zbirnem mestu. Pri tem smo upoštevali evakuacijske poti. Pridružili so se nam tudi otroci iz vrtca, kjer je prav tako bil znak za alarm. Kmalu so prišli gasilci PGD Bakovci, zatem pa še pripadniki Civilne zaščite in začelo se je reševanje iz prvega nadstropja ter gašenje. Pozneje so se nam na igrišču šole pridružili še pripadniki slovenske vojske in policije in nam prikazali različne aktivnosti. Gasilci so uprizorili gašenje požara.

Namen današnjega dne je bil naučiti učence in zaposlene, kako je potrebno ravnati v primeru nesreče, preizkusiti organizacijsko in tehnično pripravljenost ter ugotoviti, kje so možne izboljšave. Zahvaljujemo se pripadnikom gasilcev, članom civilne zaščite, policistom in vojakom, ki so nam popestrili dan. Vsi smo bili navdušeni. Naučili smo se veliko novega.