Bavarsko ministrstvo za šolstvo in kulturo je v šolskem letu 2023/ 2024 razpisalo mednarodni natečaj za kreativne delavnice in spodbudilo mlade po vsej Evropi, da pripravijo prispevke o poznavanju Slovenije.  Učenci naše šole so se pomerili v reševanju kvizov o poznavanju domovine ( 6. – 9. razred), izdelavi podcasta s Francetom Prešernom (Eva Novak, 9.a), snemanju filma o pripravi tradicionalne slovenske potice (Lara Bojnec, 9.a) ter drugih izdelkov za predstavitev naše regije.

V kategoriji  LITERATURA je naša učenka Eva Novak  prepričala žirijo z domiselno vsebino in uglajenim nemškim jezikom ter bila nominirana in nagrajena za svoj podcast.

Podelitve nagrade in priznanja se bo udeležila od 23.–25. 7. 2024  v nemškem mestu Rothenburg ob der Tauber. V mestni hiši se bo predstavila z razstavo in s svojim prispevkom o Francetu Prešernu.

Vsem  učencem, ki so s pridom  sodelovali na natečaju in tako urili nemški jezik v praksi, želimo še naprej vse dobro.

Evi pa izrekamo iskrene čestitke ob visokem mednarodnem priznanju.

Vabimo vas, da prisluhnete Evinemu  podcastu.

Alenka Kolenko, mentorica