Petek, 14. 6. 2024, je bil za devetošolce, ki so začeli šolanje na naši šoli leta 2015, zelo čustven. V dopoldanskem času so se od ostalih učencev šole poslovili s tradicionalno predajo ključa. Pripravili so šaljive igre in zanimiva vprašanja za osmošolce, ki so dokazali, da so pripravljeni na vlogo najstarejših učencev na šoli. Po slovesu od učencev so se na valeti še zadnjič predstavili enotno kot razred. Vsa leta šolanja so bili povezani in spoštljivo so hodili po poti osnovnošolskega izobraževanja. Doživljali so vzpone in padce in si pomagali. Učitelji smo jih učili, vodili in se veselili vsakega njihovega uspeha na učnem in drugih področjih. Na valeti so zaplesali, zapeli, zaigrali in se poslovili na način, ki je le njihov. Vsi zaposleni na šoli jim želimo veliko uspehov na nadaljnji poti.

Dragi devetošolci, ponosna sem, da sem bila vaša razredničarka.

Matejka Pavličič Pukšič