V letošnjem šolskem letu smo se v okviru UNESCO šole pridružili projektu, ki ga organizira vrtec Mornarček Piran. Učenke Ina Zver, Ana Lucija Vereš, Ela Lutar, Zala Smodiš, Lena Horvat in Eva Hajduk so od oktobra 2023 do junija 2024 brale pravljice v vrtcu Bakovci. Izmenjaje so vsak teden v petek po kosilu obiskale predšolsko skupino otrok in jih s pomočjo pravljice popeljale v pisani svet pravljičnih junakov. Medgeneracijsko druženje je izvrstna priložnost učenja drug od drugega, hkrati pa je kontinuirana dejavnost bralnih uric krepila vztrajnost sodelujočih učenk.

Danica Medved

Zakaj si se odločila, da boš sodelovala pri bralnih uricah v vrtcu?

»Za to sem se odločila , ker sem hotela razveseliti otroke z branjem.« (Ana Lucija Vereš)

»Rada se ukvarjam z otroki in jim pripovedujem stvari, ki se jim zdijo zanimive.«

»Ker smo se tudi s sošolkami začele bolj družiti, bilo je zanimivo, ko so se otroci nasmejali po vsaki pravljici. Lepo je bilo še to, da so nas otroci bolj spoznali.«

»Za to sem se odločila, ker sem rade volje brala pravljice in ker se zelo rada družim z otroci. Otroke imam še posebej rada.«